O mateřské škole

Filosofii naší mateřské školy vystihuje název ŠVP, „Barevná školka.“ Pod tímto názvem se neskrývá pouze materiální vybavení, ale především nejrozmanitější formy a metody práce s dětmi. Mateřská škola se nachází na okraji obce, v klidném, zelení obklopeném prostředí, k budově mateřské školy patří také prostorná zahrada, která je vybavena dřevěným programem pro sportovní vyžití dětí, pískovišti a kopcem k zimnímu bobování.

Vzhledem k umístění mateřské školy v areálu základní školy a školní družiny je uskutečňována vzájemná pravidelná spolupráce mezi mateřskou školou, školní družinou a základní školou.

Mateřská škola nemá vyhraněné zaměření, ale soustřeďuje se na celkový rozvoj osobnosti dítěte.

Třídy mateřské školy jsou vybaveny moderní interaktivní výukovou technikou - interaktivní tabulí, interaktivní podlahou a polohovatelným interaktivním displejem.

Naše mateřská škola je přizpůsobena pro vzdělávání dvouletých dětí, pro které je k dispozici kvalifikovaná chůva.

Nová grafická úprava fasády MŠ realizovaná v roce 2017

Důležité informace pro rodiče

DESATERO PRO RODIČE

Co děti potřebují v mateřské škole

• pyžamo
  • hrneček
  • kartáček, pastu, kelímek
  • přezůvky (nejlépe bačkory, ne pantofle)
  • náhradní oblečení – spodní prádlo, ponožky, punčochy, trička, tepláky (přihlédnout k aktuálnímu počasí)
  • pokrývku hlavy
  • krabičku papírových kapesníků
  • gumovky
  • pláštěnku

Platby v mateřské škole

Stravné

• Platba stravy probíhá inkasem, změny se hlásí u vedoucí školní jídelny.
  • Odhlašování stravy je možné den předem do 13:00 hodin. Odhlášená strava bude odečtena v následujícím měsíci. Při nemoci dítěte si rodiče mohou první den stravu vyzvednout (přímo v mateřské škole), na další dny se strava musí odhlásit.
  • Odhlašování je možné provádět rovněž prostřednictvím elektronického systému.
  • Kontakt na školní jídelnu: Ing. Petra Voborská – tel. 606 035 552, e-mail jidelna@zsdubne.cz

Úplata za předškolní vzdělávání

• Pro školní rok 2018/2019 je stanovena úplata za předškolní vzdělávání ve výši 275,-Kč za měsíc.
    Úplata za příslušný kalendářní měsíc je splatná do 15. dne následujícího kalendářního měsíce.
  • Úplatu je možné hradit převodem na účet školy č. 51-8907980277/0100. Do poznámky pro příjemce je nutné uvést "MŠ - jméno dítěte".
  • Kontakt na účetní: Jaroslava Bürgerová – tel. 606 035 523, e-mail Jaroslava.burgerova@zsdubne.cz

Plán akcí mateřské školy

Měsíční plán akcí

Orientační plán akcí na školní rok 2018-2019

Mateřská škola - kontakty

ředitelství: 725 964 474, e-mail: reditel@zsdubne.cz
I. třída – Krtečci 724 060 052
II. třída – Berušky: 702 173 067
III. třída – Sluníčka: 724 020 255
IV. třída – Včelky: 606 035 574
Školní jídelna: 606 035 552
Učitelka Třída MŠ Kontakt Poznámka
Jana Reindlová I. třída jana.reindlova@zsdubne.cz
Bc. Petra Červíčková I. třída petra.cervickova@zsdubne.cz
Daniela Šípová I. třída daniela.sipova@zsdubne.cz  chůva pro dvouleté děti
Mgr. Adéla Meškanová II. třída adela.meskanova@zsdubne.cz zástupkyně ředitele pro MŠ
Eva Svitáková II. třída eva.svitakova@zsdubne.cz
Mgr. Kamila Havlíková  III. třída kamila.havlikova@zsdubne.cz
Mgr. Romana Tomášková III. třída romana.tomaskova@zsdubne.cz
Dagmar Drábová IV. třída dagmar.drabova@zsdubne.cz
Bc. Kateřina Vršníková IV. třída katerina.vrsnikova@zsdubne.cz

Třídy mateřské školy

Třídy MŠ

I. třída – Krtečci

Do třídy krtečků chodí nejmladší děti z Mateřské školy Dubné. Protože všechny děti jdou do školky poprvé, naším hlavním cílem je adaptace na nové prostředí a zvládnutí odloučení od rodičů. Děti se postupně s pomocí pedagogů učí základním hygienickým návykům a základům sebeobsluhy.

Naše motto zní: "Než k nám dveře otevřeš, určitě si vzpomeneš, že úsměv tvojí tváři sluší a pozdravení nevyruší."

Těší se na vás paní učitelky Janča a Mirka.

Kontakt: 724 060 052

II. třída – Berušky

Věk dětí ve třídě Berušek se pohybuje v rozmezí 3 - 4 roky. Podle věku dětí je sestavován třídní vzdělávací plán, ve kterém jsou zohledněny věkové zvláštnosti a potřeby dětí.

Cíle práce jsou v této třídě zaměřeny především na prohlubování a upevňování již získaných dovedností a návyků, důraz je kladen na rozvoj jemné motoriky, praktických dovedností a komunikačních schopností.

Denní režim je flexibilní, reagující na individuální potřeby dětí, jsou využívány formy záměrného i spontánního učení s aktivní činností dětí s prvky tvořivosti. Cílů výchovy je dosahováno hravou a zábavnou formou.

Berušky vedou paní učitelky Adélka a Evička.

Kontakt: 702 173 067

III. třída – Sluníčka

Třídu sluníček navštěvují děti ve věku 4 - 5 let, které již převážně navštěvovaly MŠ a znají se z předešlého roku. Cíle práce jsou zaměřeny především na všestranný rozvoj dětské osobnosti a na získávání potřebných vědomostí, dovedností, postojů a hodnot pro uplatnění ve společnosti.

Prohlubují se hygienické návyky, sebeobsluha a společenské chování a jednání. Dostatečným pohybem podporujeme tělesný vývoj a hrubou a jemnou motoriku.

O Sluníčka se starají paní učitelky Žaneta a Jitka.

Kontakt: 724 020 255

IV. třída - Včelky

Třídu Včelek navštěvují děti ve věku 5 - 7 let. Tomuto věku je přizpůsobeno jak vybavení třídy, tak didaktický materiál i třídí vzdělávací plán. Ten je primárně zaměřen na získávání co největší úrovně kompetencí pro bezproblémový přechod do základní školy a rozvíjení předškolních dovedností. Náročnost programu upravujeme dle individuálních potřeb a možností dětí. Vedeme děti k samostatnosti a to nejen v sebebsluze, ale i při hrách, pracovních i pohybových činnostech. Z důvodu ulehčení adaptace předškolních dětí spolupracujeme se základní školou.

Na Včelky se každé ráno těší paní učitelky Dáša a Káťa.

Kontakt: 606 035 574