Návštěva SOŠ Veterinárí v ČB - 2019

Návštěva SOŠ Veterinární v ČB

29. 4. navštívila naše třída Střední odbornou školu veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky na Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích. Měli jsme možnost podívat se do více než poloviny odborných učeben, kde jsme vyslechli přednášku přímo od studentů, kteří nám vysvětlili k čemu slouží jednotlivé učebny a přístroje a ostatní vybavení. Navštívili jsme i pitevnu pro zvířata, dozvěděli zajímavé informace o včelařství. Nakonec jsme se mohli přesvědčit, jak umějí studenti své teoretické znalosti uplatnit v praxi při opravě zemědělských strojů nebo při ošetření opravdových živých zvířatech. Velkým zážitkem pro nás byla možnost pohladit si krávu Mařenu, vyzkoušet si dojení a podívat se, jak se dokrmují jehňata. Myslím si, že škola je vhodná jak pro ty, kteří milují přírodu a zvířata, tak i třeba pro kluky zajímající se o stroje.

Michaela Mikešová – VIII. tř.