Putování pohádkovou říší

V sobotu 2.6.2018 pořádala mateřská škola pod záštitou nadačního fondu ZŠ a MŠ Dubné akci pro širokou veřejnost nazvanou Putování pohádkovou říší. Tato akce byla obdobou již tradičního Pohádkového lesa, jehož čtvrtý ročník by se již letos konal. I přes značnou nepřízeň počasí dorazilo soutěžit k Velkému Hajskému rybníku 90 dětí se svými rodiči a dalšími rodinnými příslušníky. Za startem následovala čtyři stanoviště, která byla plně v režii učitelek ZŠ, neboli indiánky, pirátky, včeličky, víly Amálky a vodníka, a kde děti musely získat mapu, perlu, šíp a klíč od pohádkové říše. Vstup do této říše střežily dvě Medúzy, které po splnění úkolu a otevření zámku dovolily dětem si celou říši prohlédnout. V pohádkové říši již na ně čekaly rozmanité pohádkové bytosti - čarodějnice, Popelka, Sněhurka, Zlatovláska, Děd Vševěd, postavy z pohádek Sedmero krkavců, Hrnečku, vař, O Budulínkovi, a nelehké úkoly, po jejichž splnění došly děti k vytouženému cíli, v němž je ještě čekala záchrana princezny ze spárů draka a sladká odměna. Poté všichni zamířili zpět k fotbalovému hřišti, kde byl připraven pohádkový jarmark, dva skákací hrady pro děti a občerstvení v podobě buřtíků, gulášku či koláčků a točená limonáda. Zde se o všechny příchozí staral skvělý tým školní jídelny, alias Krakonoš, Trautenberk, Anče, Kuba, Hajnej a sojka. Velký dík patří všem, kteří pomohli tuto krásnou akci zorganizovat a připravit, všem, kteří tu s námi v sobotu byli a pomáhali, ale také všem, kteří i v tomto počasí přišli, akce se zúčastnili a společně s námi se pobavili.

Adéla Meškanová