Tvořivá fyzika a chemie 2016

V úterý 31. května 2016 čekalo děti mateřské školy Dubné dopoledne s tvořivou fyzikou a chemií. Několik zajímavých pokusů a experimentů s kapalným dusíkem dětem předvedli pan ředitel s panem zástupcem. Děti nestačily žasnout, když s pomocí kapalného dusíku zmrzlo ponořené jablko nebo mandarinka, či květ růže. Děti byly asi nejvíce nadšené z přítomné páry, kterou kapalný dusík vytvářel kolem sebe, jak ochlazoval vzduch. Druhá část programu se věnovala tvořivé chemii. V učebně chemie si žáci 7. třídy pod vedením paní učitelky Holé připravili několik stanovišť s chemickými pokusy. Děti si mohly vyzkoušet bublifuk z jaru, otisk ruky, obrazce jaru v mléce s potravinářským barvivem nebo také reakci jedlé sody, octa a jaru. Tvořivé dopoledne bylo zajímavým a nevšedním zpestřením a děti si odnesly mnoho zážitků a prožitků.