Fotogalerie z akcí základní školy

2022-09-28 Sbor Rolničky zpíval důchodcům

2022-09-23 Divadelní představení v angličtině

Závěrečný koncert Rolničky 2021-2022

Výlet 5.B s environmentální tématikou

Deváťáci - spaní ve škole

Výroba hmyzích hotelů

Sportovní úspěchy našich žáků

Den dětí 2022
Projektový den s environmentální tématikou
 
Projekt děvčat 6. ročníku, na kterém pracovaly v rámci pracovních činností.
 

Halloweenský projektový den

Děti ze 4. B pod vedením paní učitelky Vackové si připravily pro své spolužáky z prvního stupně halloweenský projektový den plný zajímavých úkolů z různých oblastí a předmětů

Halloweenská soutěž o nej... dýni

Vyhodnocení soutěže.

 

Exkurze žáků 2. ročníku do vodárenské věže

Dne 22. září žáci 2. ročníků navštívili vodárenskou věž v Českých Budějovicích. 

Projekt žáků IX. ročníku - vlastní bankovky

Pečení v VI.B

Žáci VI. B pekli online výbornou sypanou tvarohovou buchtu, celé pečení vedl Milan Mišek.

Vaření v anglickém jazyce ve VI. B

V rámci hodiny vaření v angličtině zvládli žáci VI.B uvařit špagety po Lotrinsku.

Vaření ve IV. B

Tentokrát žáci IV. B připravovali v rámci distanční výuky buchtu s krémem a domácí pizzu z kvásku. 

Den Země 2021 - VI.B

Žáci 6. B "oslavili" Den Země sběrem odpadků ve svých obcích.

IV.B pekla bábovky

Žáci VI.B pod vedením paní učitelky Krátké pekly v rámci distanční výuky bábovky. Výsledek je fantastický.

Ukázka práce žáků IV. B

Ukázka práce žáků VI. B. pod vedením paní učitelky Krátké. Žáci v rámci distanční výuky angličtiny zpracovávali projekt "My dream town".

 

4.B pekla palačinky online

Žáci 4. B společně v rámci distanční výuky usmažili palačinky, samostatným úkolem pak bylo ozdobit a vytvořit tu nejlákavější.

Projekt atmosféra v VI. B

Třída 6. B se při výuce zeměpisu zabývala atmosférou a sami žáci si chtěli vyzkoušet předpověď počasí. Vznikla tak dvě povedená videa. Kdo nechtěl natáčet předpověď počasí, tak se zabýval pozorováním mraků a jejich popisem. Každý svůj „výzkum“ pojal trochu jinak, ale výsledek sklidil u spolužáků velký úspěch.

Žáci bývalé V. B tvořili lapbooky

Že moderní pojetí výuky neznamená jenom interaktivní techniku, dokazuje práce bývalé V. B pod vedením paní učitelky Krátké. Žáci po školní přípravě s kognitivními mapami zpracovávali v době distanční výuky jejich oblíbená témata formou "lapbooků". 

Výlet Dubenských divočáků za panem Tripesem

Myslivecký kroužek Dubenští divočáci navštívili dne 26.2.2020 známou osobnost české myslivosti, pana Oldřicha Tripese.

Lyžařský kurz 2019-2020

Zahájení školního roku 2019-2020

Putování pohádkovou říší

Fotografie z Putování pohádkovou říší, které tradičně pořádal Nadační fond ZŠ a MŠ Dubné. Díky za skvělou organizaci krásné akce patří především pracovníkům mateřské školy

Školní výlet prvních tříd 2019

10. 6. 2019, Selibov- Pohádková kovárna

Festival dětských pěveckých sborů Čkyně

Dne 24. května 2019 se náš školní sbor Rolničky zúčastnil Festivalu dětských pěveckých sborů ve Čkyni. Následující den při zpáteční cestě sbor navštívil zámek Kratochvíli. Akce se všem moc líbila

Doprava a bezpečnost 2019

Dne 20. 5. 2019 se žáci 5. tříd zúčastnili přednášky Doprava a bezpečnost

Červená Blata 2019

Enviromentální výchova IV. tříd v Červených Blatech

Poznávací zájezd do Anglie 2019

Ve dnech 5. – 10. května 2019 se žáci 2. stupně zúčastnili studijně poznávacího zájezdu do Anglie

Plavecký výcvik 2. a 3. tříd - 2019

Soutěž Mladý záchranář v akci

Soutěžilo se v družstvech.

Návštěva SOŠ Veterinární v ČB

29. 4. navštívila naše třída Střední odbornou školu veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky na Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích.

Okresní kolo dopravní soutěže

30. dubna se naše škola zúčastnila Okresního kola dopravní soutěže. Disciplíny, kterými žáci prošli byly: první pomoc, jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti a dopravní testy

Uklidíme svět, uklidíme Česko

Naše škola se řadu let, vždy v dubnu, připojuje k úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko" v rámci oslav Dne Země. Žáci školy uklízejí nejen kolem školy, ale i v nejbližším okolí obce. Letošní prvňáčci sice žádnou černou skládku nenašli, ale ve strouhách podél cest a v přilehlých remízcích se našlo hodně „ pokladů“. Děti měly z této akce velmi dobrý pocit, protože pomohly vyčistit část našeho společného životního prostoru.

Mediální výchova v DDM

Žáci 7. A a 7. B se v rámci mediální výchovy učili v DDM v Českých Budějovicích například poznávat věrohodnost zpráv, rozdíl mezi solidním a bulvárním tiskem a umět si zprávy ověřovat.

Velikonoční Jarmark 2019

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem proběhla na naší škole dne 5. dubna 2019. Žáci, kteří se zúčastnili této akce se dozvěděli, proč se tato akce koná, zažili spoustu her, návštěvu knihovny v Dubném i stezku odvahy.

Zápis prvňáčků 2019

...a konečně nadešel ten den, kdy se budoucí prvňáčci vydali se svými rodiči a sourozenci k zápisu do školy...

Natáčení pořadu Bludiště v Ostravě 2019

Dne 2. dubna 2019 se žáci 9. a 8. třídy zúčastnili natáčení televizní soutěže Bludiště v ostravské televizi. V Ostravě se žáci 3. dubna podívali do hornického muzea Landek, kde v rámci prohlídky sfárali do dolu.

Okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek

Dne 8. dubna 2019 se žákyně naší školy zúčastnily okresního kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Českých Budějovicích. Získaly tři zlatá pásma a dvě stříbrná.

Den učitelů

Jako tradičně na Den učitelů si žáci deváté třídy vyzkoušeli roli za katedrou.

Škola nanečisto 2019

Každý rok se děti z mateřských škol chodí dívat na své starší a zkušenější kamarády do prvních tříd. Vyzkouší si nanečisto školu, protože je zanedlouho čeká zápis do prvních tříd.

Lyžařský výcvik 2019

Lesní pedagogika

V týdnu od 4. 3. 2019 proběhl v celé základní škole program zaměřený na lesní pedagogiku pod vedením našeho absolventa, nyní studenta Střední lesnické školy v Písku, Dominika Vrátného. Děkujeme Dominikovi za velmi kvalitně připravený program, který si užili žáci i učitelé.

Sedmáci se učí být novináři

V rámci mediální výchovy navštívila žáky 7. ročníku redaktorka Budějovických listů Klára Skálová, aby žáky seznámila s prací v redakci a s tvorbou novin.

Workshop 8. ročníku na VOŠ a SPŠ Automobilní v ČB

26. 2. v rámci volby povolání se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do automobilní školy, kde viděli velmi moderní vybavení školy, naše bývalé žáky při opravě aut a sami si mohli z drátků vyrobit hlavolam.

Návštěva firmy Belis, a. s.

V rámci volby povolání se žáci VIII. třídy vydali na exkurzy do firmy Belis, a. s., která vyrábí nejen smaltované nádobí, ale především lisuje součástky do všech typů aut. Žáci měli možnost se seznámit s výrobním procesem a zkusit si sami hrneček ozdobit a v peci při 800 ˚C vypálit

Návštěva mexické velvyslankyně v ZŠ Dubné

V pátek 14.12. 2018 navštívil naší školu velmi vzácný host - velvyslankyně Mexika v České republice, paní Leonora Rueda Gutiérrez. Tato návštěva proběhla v rámci projektu Den mexické kuchyně v českých školních jídelnách. Paní velvyslankyně strávila s našimi žáky celý den. Ti jí představili výsledky své práce na projektu Mexický týden a pohovořili s ní o životě v této exotické zemi.

Projekt Mexický týden

V průběhu týdne od 3. do 7. 12. 2018 se žáci formou celoškolního výukového projektu seznamovali s reáliemi Mexika. Jednotlivé třídy druhého stupně měly pro své mladší spolužáky připravený program na konkrétní téma - kultura, historie, geografie, příroda, gastronomie.

Návštěva Hitrádia Faktor a Českého rozhlasu

V rámci mediální výchovy navštívila třída 7. A 11. 12. Hitrádio Faktor, kde si žáci mohli vyzkoušet práci moderátora, a Český rozhlas, kde si prohlédli různá nahrávací studia

Mikuláš a čerti

30. 11. se již tradičně žáci 9. ročníku ujali akce Mikuláš a čerti a zavítali na 1. stupeň, aby postrašili, ale především pobavili své mladší spolužáky. Připravili si pro ně řadu her a soutěží.

Exkurze na Vítkov

Dne 16.11. navštívili žáci 9. ročníku Národní památník hrdinů Heydrichiády a Národní památník na Vítkově, kde se zúčastnili výukového programu o událostech Pražského jara, okupace 1968 a o Janu Palachovi.

Recitační soutěž 2018

Tradičně v listopadu se na naší škole koná školní kolo Recitační soutěže. Žáci jsou rozděleni do čtyř kategorií. Do první kategorie jsou zařazeni žáci prvních tříd, kteří mají svou recitační soutěž zvlášť.

Strašidelná škola

Ve čtvrtek 15.11.2018 se v areálu Základní školy Dubné uskutečnila akce Strašidelná škola. V rámci dvou tras zažily děti netradiční výlet do světa strašidel, duchů a pohádkových bytostí. Obě cesty byly proložené různými úkoly na duchařské téma.  Za hojné účasti nebojácných návštěvníků jsme zažili krásný, nevšední večer plný zábavy.

Nemusíte chodit bát se do školy…

řekla Anetka z I. B předškolákům z mateřské školky při setkání s našimi prvňáčky.

Byli jsme u nich v pátek 9. 11. Ukázali jsme jim všechno, co od 3. září nosíme ve svých aktovkách: penál s tužkami, perem a voňavou gumou, učebnice, pracovní sešity a písanky s našimi prvními jedničkami...

Představení Pat a Mat

Dne15. listopadu žáci prvních a druhých tříd zhlédli divadelní představení Pat a Mat. Seznámili se s různými řemesly a ještě si v průběhu představení zazpívali písničky z filmových pohádek. Dětem se představení líbilo.

Dopravní soutěž  

Besip České Budějovice pořádá každoročně pro žáky základních škol dopravní soutěž. Ta letošní se konala dne 10. října 2018. Žáci předvedli své znalosti z dopravních předpisů, první pomoci a umění jízdy na kole. Zde děti prošly jízdou zručnosti s překážkami a jízdou podle pravidel silničního provozu.

Poznávání sumatry

Dne 5. 10. navštívila žáky IX. třídy Aneta Toncarová, aby sdělila nejen své vlastní zážitky z několikaměsíčního pobytu na Sumatře, ale především vysvětlila důležitost pralesů pro klima celé planety a nutnost ochrany jejich vegetace a živočichů tam žijících.

Výprava za poznáním 2018

Dne 21. září 2018 se první třídy vydaly na Výpravu za poznáním. Počasí nám přálo, a tak děti mohly plnit úkoly, které jim na cestě do Třebína zanechal pohádkový skřítek. Na konci cesty zanechal skřítek poklad, o který se žáci podělili. Výprava se dětem líbila a užily si ji. Na závěr cesty zbyl i čas na hry.

 

1. světová válka a vznik Československa

Celoroční projekt ke 100. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatného Československa vyvrcholil v rámci hodin dějepisu 12. 6. prezentací nejdůležitějších událostí a informací v podání žáků IX. B, která byla určena pro žáky od 4. – 8. ročníku.

Závěrečný koncert Rolniček

V pondělí 18. 6. 2018 proběhl v KD Dubné tradiční závěrečný koncert školního pěveckého souboru Rolničky.

 

Festival pěveckých sborů

Dne 18. května 2018 se na naší škole uskutečnil první ročník Přehlídky dětských pěveckých sborů. Přijely k nám sbory ze Čkyně, Plzně a Volyně. Každý sbor měl své vlastní vystoupení a na závěr zazpívaly všichni společně písně K Budějicům cesta a Na rozloučení. 

 

Den dětí 2018

Na Den dětí si naši deváťáci připravili pro mladší spolužáky řadu soutěží. Největší zájem byl tradičně o střelbu ze vzduchovek.

 

Návštěva hvězdárny a planetária

Ve dnech 16. a 17. května navštívili žáci 3.A a 3.B Hvězdárnu a planetárium v Českých Budějovicích. Žáci si zopakovali učivo o vesmíru, sluneční soustavě, planetách a zároveň se dozvěděli i spoustu nových informací.

 

Odznak všestrannosti

Po postupu z okresního kola v soutěži Odznak všestrannosti  se naši žáci Marek Dolejší a Šimon Havner zúčastnili i krajského kola v Táboře. Po šesti disciplínách Marek skončil ve svém ročníku na krásném 3. místě.

 

Zájezd do Francie 2018

Ve dnech 2. – 6. května se žáci 6., 7., 8., a 9. ročníku zúčastnili studijně-poznávacího zájezdu do Francie.

 

Den učitelů

V naší škole si každoročně na Den učitelů  žáci 9. tříd a učitelé  vyměňují své role.  Učitelé se usadí do lavic a  deváťáci učí.

 

Návštěva Viscofanu

19. 4. žáci 8. ročníku v rámci volby povolání navštívili firmu Viscofan, kde se seznámili s výrobou uzenářských střívek.

 

Zápis prvňáčků do základní školy

13. a 14. 4. 2018 proběhl zápis prvňáčků do základní školy.

 

Plavecký výcvik 2017-2018

Fotografie z poslední lekce plaveckého výcviku ve školním roce 2017-2018. 

 

Školní turnaj ve florbale

Pro druhý stupeň + páté třídy byl upořádán ve škole turnaj ve florbale. Celkem se zapojilo 50 dětí, včetně dívek.

  Jihočeský pětiboj – odznak všestrannosti

V Českých Budějovicích proběhl dne 10. 4. jihočeský pětiboj všestrannosti.

 

Pěvecká soutěž Jihočeský zvonek 2018

Dne 9. 4. 2018 se konalo okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Českých Budějovicích.

 

Noc s Andersenem 2018

Tradiční Noc s Andersenem se uskutečnila 6. 4. opět ve spolupráci s dubenskou knihovnou.

 

Benefiční povídání Troška Trošky

5. 4. 2018 uspořádal Nadační fond ZŠ a MŠ Dubné benefiční povídání s panem Zdeňkem Troškou a speciálním hostem, nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem. 

 

Beseda s kronikářem

27. 3. se žáci 8. tř. a IX. B setkali s bývalým kronikářem obce Dubné panem Novotným a současnou kronikářkou Petrou Hronkovou

 

Vystoupení Rolničky na velikonočním jarmarku v Lipí

25. 3. 2018 vystoupila Rolnička v Lipí u příležitosti místního velikonočnho jarmarku.

 

Futsalová liga

Pravidelně se snažíme o účast v této soutěži, kde jsme zpravidla jedinou malou vesnickou školou, která bojuje s velkými školami. Tento ročník tomu nebylo jinak. 21. 2. se v Týně nad Vltavou uskutečnil tento turnaj, kde kluci po krásných bojích a předvedeném výkonu obsadili krásné 3. místo.

Školní ples 2018

Ohlédnutí za školním plesem 2018 v KD Dubné.

 

Beseda v knihovně

Dne 20.3. se žáci 6. ročníku zúčastnili besedy s restaurátorkou knih, kde se dozvěděli zajímané informace o knihařství. 

Lyžařský kurz 2018

Skupina historického šermu Pernštejni - Staré pověsti české

 

Návštěva gymnázia J.V. Jirsíka

19.12. si žáci 9.B zpestřili výuku německého jazyka na Gymnáziu J.V. Jirsíka v Českých Budějovicích. Své jazykové znalosti na téma Vánoce si ověřili pomocí kvízů, rozhovorů nebo výrobou vánočního přání.

  Beseda s Veronikou Pospíšilovou

Beseda s PhDr. Veronikou Pospíšilovou, která jako dobrovolnice postavila v Kambodži školu pro místní děti a zajišťuje její provoz. O Kambodži, těžkém životě místních venkovských lidí a životním příběhu autorky. 

Vánoční koncerty Rolničky

Vánoční ohlédnutí za koncerty Rolničky ve Kvítkovicích, Lipí a Branišově 

 

Výlet do budoucnosti

15. 12. se žáci 9. ročníku a několik žáků z 8. a 7. ročníku vypravili do budoucnosti, tedy přesněji do Muzea budoucnosti v rakouském Linzi.

 

Vystoupení Rolničky ve vazební věznici

14.12. vystoupila Ronička u příležitosti slavnostního předávání ocenění pracovníkům vězeňské služby ČR ve vazební věznici v Českých Budjěovicích.

 

Jarmark 2017

V úterý 12. 12. 2017 proběhl tradiční vánoční jarmark základní školy, na kterém žáci prodávali své výrobky. 

Mikulášské slavnosti 2017

4. 12. 2017 v ZŠ

 

Návštěva muzea

30.11. navštívili žáci 6.A a 6.B Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, kde si pro ně pracovníci muzea připravili dva programy: Život v době kamenné a Letem včelím světem.

Halloween 2017

Oslava Halloweenu spojená s přenocováním ve škole.

 

Legionáři na Vítkově

16. 11. navštívili žáci IX. B Národní památník na Vítkově v Praze. V rámci našeho výukového projektu 1. světová válka se zúčastnili programu Legionáři a vznik Československa.

Návštěva rozhlasu a muzea v Českých Budějovicích

12. 10. vyrazili deváťáci do Českých Budějovic, kde navštívili Český rozhlas a Jihočeské muzeum.

 

Bubny Afriky

27. září nás navštívila hudební skupina  Mbunda  Afrika- Bubny  Afriky. Žáci si nejen poslechli, ale i zazpívali  africké  písně a zapojili se do afrických rytmů a tanců.  Někteří  si troufli i na hru na bubny.

Okresní kolo v přespolním běhu 2017

V  Českých Budějovicích  se dne 26. 9. konalo okresní kolo v přespolním běhu družstev. Naše škola vyslala na tento závod tým starších žáků. Náš tým skončil na skvělém druhém místě.

 

Vítání nových prvňáčků 2017/2018

V pondělí 4. září 2017 se škola otevřela pro nové prvňáčky ZŠ Dubné a v důležitém kroku je přišel podpořit i řežisér Zdeněk Troška. Přejeme novým žáčkům pohodový start do nové životní etapy a hodně úspěchů ve školních lavicích i v životě.

  Přenocování ve škole

Žáci a učitelé ZŠ Dubné mají školu rádi tak, že v ní i sp. Fotografie z přenocování ve škole na konci školního roku 2016-2017.

  Závěrečný koncert Rolničky ve školním roce 2016-2017

Fotografie z závěrečného koncertu školního pěveckého sboru Rolnička pro školní rok 2016-2017 v KD Dubné.

 

Soustředění Rolničky 2017

Fotografie z tradičního soustředění dětského pěveckého sboru Rolnička při ZŠ Dubné v Zálesí. 

 

Slavnostní rozloučení s deváťáky 2016/2017

V sobotu 24. 6. 2017 proběhl v KD Dubné první ročník slavnostního rozloučení s deváťáky. Při této příležitosti byli současně přivítáni budoucí prvňáčci.

Projekt Mravenci - II. B

Žáci 2.B třídy pracovali celý školní rok na projektu Mravenci.

Výlet žáků IX. ročníku do Poslanecké sněmovny a do Lidic

Výlet do Techmánie

Výlet žáků VI. ročníku do Techmánie v Plzni.

 

Jihočeský pětiboj všestrannosti – okresní kolo

V Českých Budějovicích proběhlo dne 15. 5. okresní kolo Jihočeského pětiboje všestrannosti. ( trojskok, hod medicinbalem, kliky, švihadlo,  driblink/běh na 1000m)

Celkem se tohoto pětiboje zúčastnilo 10 škol.  Jako družstvo jsme celkově obsadili 8. místo.

Do krajského kola, které se konalo 22. 5. v Táboře  postoupil Šimon Havner, který ve své kategorii z celkového počtu 19 závodníků obsadil po velmi kvalitních výkonech krásné 4. místo.

Přehlídka pěveckých souborů 2017

Fotografie z přehlídky pěveckých souborů ve Čkyni.

 

Okresní kolo ve vybíjené

Sportovní akcí v měsíci dubnu bylo okresní kolo ve vybíjené pro žáky pátých tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

 A - otevřená (družstvo tvoří chlapci a můžou je doplnit i dívky)

 B - dívčí (pouze dívky)

Naše škola vyslala do tohoto kola družstvo v kategorii A. Vzhledem k počtu přihlášených účastníků byly týmy této kategorie nalosovány do dvou skupin, kde se hrál systém každý s každým...

 

Poznávací zájezd do Anglie 2017

Fotografie z poznávacího zájezdu do Anglie, který se uskutečnil v květnu 2017.

 

 

Zápis budoucích prvňáčků 2017

Pár fotografií ze zápisu budoucích prvňáčků pro školní rok 2017-2018, který se uskutečnil ve dnech 7. a 8. dubna 2017.

  Ukliďme Česko 2017

Naši žáci se tradičně zapojují do akce Ukliďme Česko. V letošním roce vyrazili uklidit DUbné a okolí 7. dubna. Ačkoliv reakce žáků a jejich rodičů bývají někdy rozporuplné, výchovné působění této akce je jistě veliké. 

  Závěrečná lekce plavání ve školním roce 2016-2017

Fotografie ze závěrečné lekce plavání žáků ZŠ Dubné ve školním roce 2016-2017

 

Noc s Andersenem 2017

31. března 2017 proběhla tradiční Noc s Andersenem. Na programu byl podvečer plný soutěží, táborák, pohádková stezka odvahy a noc strávená posloucháním pohádek.

 

Rolnička v Alzheimercentru

15. března 2017 zazpíval školní pěvecký sbor pro klienty českobudějovického Alzheimercentra. Děkujeme za krásnou reprezentaci školy a smysluplnou aktivitu pro nemocné spoluobčany. 

Lyžařský kurz 2017

Fotografie z lyžařského výcvikového kurzu žáků VII. ročníku.

 

Školní ples 2017

V pátek 3. 2. 2017 proběhl v sále kulturního domu v Dubném tradiční ples naší školy. Letošní ročník byl rekordní počtem návštěvníků. Všichni přítomní se za doprovodu kapely Crash bavili dlouho do noci a mnozí si odnesli hodn